XVIII. Csertő Kupa 2017

XVI. Bán Jenő sakk emlék versenysorozat 9.. fordulója
XVIII. Csertő Kupa sakk emlékverseny

Immár tizennyolcadik alkalommal rendezte meg a Öregcsertő önkormányzata és , a Logikusakk Oktatási Kulturális és Sport Közhasznú Egyesület a dr Bán Jenő emlékverseny sorozat 8. fordulóját a XVIII. Csertő Kupa sakkversenyt utánpótlás korú sakkozóknak.

A Csertő Kupa a 2017. évben immár tizennyolcadik alkalommal került megrendezésre Öregcsertőn a Művelődési Házban.

Az elmúlt 17 év során csak Öregcsertőn közel 200 gyerek szerepelt az ország különböző helységeiből.

Többek között indultak versenyzők Szegedről, Kecskemétről, Kiskörösről, Uszódról, Miskéről is.

Volt több olyan fiatal versenyző is a 17 év során, akik elindultak Öregcsertőn , és a későbbiek során magyar korcsoportos bajnoki címet szereztek és képviselték Magyarországot különböző világversenyeken. Balázs Gábor, Eltigani Omár, Tóth Sarolta, Juhász Barbara.

A dr Bán Jenő emlékverseny sorozat 8 versenyből álló összetett egyéni verseny, amelynek egyes versenyei is önálló egyéni versenyek is, amelyeknek eredményei külön is értékelésre kerülnek.

Az egyéni versenyek helyszínei más más helyszíneken és időpontokban kerülnek megrendezésre, Kalocsa vonzáskörzetében de általában az általános iskolák adnak helyet a versenyeknek.

Az emlékverseny sorozat a 2016/2017 tanévben immár tizenhatodik alkalommal került megrendezésre.

Az emlék versenysorozatot 5 korcsoportban hirdették meg 2 x 20 perces gondolkodási idővel 7 fordulós svájci rendszerben.

Mivel a verseny lehetővé tette óvodások indulását is, ezért ők az alsó tagozatosok csoportjában indultak.

2008 január 1 után születettek:

Folytatta eddigi remek szereplésé a XVI. dr Bán Jenő sakk emlékverseny sorozaton és esélyeshez méltó játékot nyújtva Antal Dániel ( Kertvárosi Általános Iskola Kalocsa 1. osztályos tanulója ), aki ezen a versenyen a 7 fordulóból 6,0 pontot szerezve, ( 5 győzelem 2 döntetlen, 0 vereség ) nyerte meg ezt a korcsoportot és a gyerek csoport abszolút versenyét is.